“ALL IN ONE ” DÜNYASI

Çok Fonksiyonlu Yaşam
Dünden bugüne dünya ve teknoloji hiç durmadan değişti. Dekorasyon biçimleri de buna bağlı olarak gelişti. Ancak eskiden her şey daha mı güzeldi ne? Bir odaya üç kardeş kolaylıkla sığabilirdi. Mutfakta tüm kavanozlara yer bulunurdu. Kullanılmayan eşyalar depoda rahatlıkla dururdu. Sonrasında evler büyüdü, eşyalar çoğaldı ancak insan ihtiyacı bir türlü karşılanamamaya başladı. Peki neden? Çünkü çok fonksiyonlu yaşamın özü unutuldu ve karmaşanın gereksinim olduğuna inandırıldık. Oysa ki işin aslı öyle değil. Birden fazla özelliği içinde barındıran ürünler her zaman daha konforlu ve insan yaşamına çok daha uygun!
Küçük ama çok fonksiyonlu evler, mekan kullanımını minimize ederek insan yaşamının rahatlığını zirveye çıkarıyor. Yani fazla alan ve yoğun enerji gerektirmeyen ortamlar, şehir yaşamında koşturmaktan yorulmuş insanların imdadına yetişiyor. Bu sayede pek çok işimizi aynı anda aynı yerde yapabilme imkanı buluyoruz. Örneğin printer, fotokopi ve faks çekme özellikli cihazlar tek aygıtta toplanabiliyor. Aynı şekilde ev dekorasyonunda da yeniliklere gidiliyor. Evye, ocak ve buzdolabı aynı alanda yer alarak mekandan tasarruf sağlayabiliyor. Katlanan yatağın altından çekip çıkarabildiğimiz bir çalışma masası, bize çok fonksiyonlu yaşamın kapılarını aralıyor.
Gelecek, daha şimdiden çok fonksiyonlu yaşamın değerli olduğunun sinyallerini vermeye başladı. Özellikle teknolojik cihazlar giderek küçülüyor ve aynı aygıt içinde toplanabiliyor. Bize de bu hem akıllı hem de çok fonksiyonlu yaşamın tadını çıkarmak kalıyor…

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

http://www.boracakilkaya.com

 

Reklamlar