Kabul Edelim Sehpa Seçerken Önem Vermiyoruz.

Cafelerin  Temel Tasarım Ögesi “Coffee Tables”

Bir mekâna girdiğimizde neredeyse her zaman karşımıza çıkacak objelerden birisi de sehpalardır. Bugün özellikle kafa dağıtmak, değişik bir atmosferde bulunmak, buluşmak, kutlamak yapmak, sohbet etmek veya toplantı yapmak için gittiğimiz kafelerde sık rastladığımız coffee table ve sehpalar bize o mekân hakkında çeşitli izlenimler verir.

Önemli bir iç dekorasyon objesi olan sehpalar, bir cafenin en önemli dekorasyon unsurudur. İç dekorasyon malzemesi olan coffee table tasarımı, modeli, tarzı ve kullanış şekli ile bir mekânın en önemli tasarım unsurudur. Bir kafenin olmazsa olmazı masa, sandalye, koltuk ve sehpadır. Sehpaların dizaynı, cafenin ruhunu yansıtır. İşte bu nedenle fabrikasyon, sıradan herhangi bir özelliği olmayan mobilya coffee table ve sehpaların kullanımı o işletmenin ruhunun olmadığına işaret eder. İşletme sahiplerine mekânlarını tasarlatırken mutlaka ve mutlaka iyi bir iç mimarla çalışmalarını öneriyoruz.

Bir cafenin en önemli tasarım ögesi coffee table ve sehpalar
Cafelerin en temel ögelerinden biri coffee table diğer bir deyimle sehpalardır. Dolayısı ile bu eşyanın dizaynı, tasarımı, rengi, malzemesi çok önemlidir. Burada yapılacak bir hata işletmenizi kusurlu gösterir, bu kusur müşterilerinize de yansır ve hiçbir müşteri sıkılacağı, rahat olmadığı, kullanışlı olmayan, gözünün keyif almayacağı bir ortamda bulunmak istemez. Müşterilerinizin sizi tercih etmesi için onları iyi tasarlanmış, ruhu olan coffee table’la karşılayın. Bu sehpa tasarımları en azından işletmenizi diğer işletmelerden farklı kılacaktır.

Cafe ve işletme tasarımında sehpalar, coffe table’lar ana unsurdur
Nasıl bir mekan hayal ediyorsunuz, modern, avangart, trendy, romantik, futuristik, şık, konforlu, huzurlu, rahat, özgür ruhlu, minimalist, klasik, vintage… Her ortama ve her duyguya hitap edecek farklı sehpa, coffee table formları vardır. Bu malzemelerin tasarımları kesinlikle sıradan olmamalıdır, bu sıradanlık işletmenizi de sıradanlaştırır. İyi bir iç mimar, iyi bir tasarımcı ile çalışarak mekânlarınızı sıradan olmaktan çıkarın ve ruhu olan işletmeler oluşturun. Farklı olan dikkat çeker, faklı bir cafe olun ve rakiplerinizden ayrışın. Böylelikle, kendinize özel bir müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz, bu kitle işletmenizi domine edecek en temel dinamiktir.

Bora ÇAKILKAYA
dESIGNER
http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar