TASARIM DOLU TOPLANTI ODASI SİZE NE KAZANDIRIR

TOPLANTI-ODASI-03.jpg

Toplantı Odaları ve Toplantı Salonlarında Tasarımın Gücü

Kurumsal firmalar hatta küçük aile şirketleri için dahi toplantı odalarının önemi büyüktür. Toplantı odaları, toplantı salonlarının tasarımı hassas bir konudur. Çünkü size gelen müşteriler kurumsallığınızı,  imajınızı toplantı odasında algılamaya başlar.

Toplantı odaları, iş görüşmeleri için, eğitimler için, beyin fırtınası için veya müzakere ve birçok başka sebepler için kullanılmaktadır. Toplantılarınızı otel ve bazı kongre ve kültür merkezlerinin salonlarında da yapabilirsiniz. Ama bu da sizin için bazı özel toplantılar dışında çok verimli olmaz. İşte bu nedenle iyi bir şirkette yapılacak en ivedi iş iyi bir toplantı salonu tasarlatmak olmalıdır. Olumlu ya da olumsuz imajınız toplantı salonunda başlar veya biter.

Toplantı odalarının tasarımı neden önemli
Toplantı odalarının tasarımı önemlidir. Çünkü burada verimli bir toplantı yapılmak isteniyorsa kesinlikle önemli detaylar atlanmamalı, toplantıya katılanların genişlik, rahatlık ve dinginlik hissi bozulmamalıdır. Kim karanlık, dikkat dağıtıcı veya boğucu bir ortamda toplantı yapmak ister? Işık, renk ve mobilya kullanımı ancak bir mimarın eline bırakıldığında en iyi kombinasyonu oluşturur. İşte bu nedenle toplantı odalarınızı köşedeki, nalbur, cam çerçeve, alüminyum doğramacıya yaptırmamalısınız. Toplantı odaları bir iç mimarlık işidir ve itinalı bir çalışma ister. Mimarla birlikte çalışın ve isteklerinizi kurumunuzu ve nasıl bir toplantı odası hayal ettiğinizi mimarınıza anlatın ama bize kalırsa herkesin uzmanlığı önemlidir, tasarım fikrini iç mimara bırakın, emin olun size en iyi toplantı odasını tasarlayacaktır.
Toplantı odalarının teknolojik altyapısı tamamlanmalıdır

Hala toplantı odanızda bir sunum cihazı veya kaliteli bir sunum perdesi yok mu? Tekrar düşünün, bu sizin imajınız için son derece kötüdür. Toplantı odanız tasarlanırken iç mimarınız sunum cihazlarını ve perdeyi en iyi şekilde konumlandıracaktır. Dijital çağı yaşadığımız şu günlerde sunum cihazı olmayan toplantı odası sizin firmanızı “out of date” olmuş bir kurum konumuna düşürür. Toplantı odalarınız tasarlanırken kaliteli ve ileri teknoloji ürünüyle donatılmış cihazları toplantı odanızda konumlandırılmasını sağlayın.

Toplantı odalarınız ferah, geniş ve iyi bir atmosfer havasında olmalı
Toplantı salonları iş dünyasının vitrinidir. Toplantı odaları, müşterilerinizi etkiler bu da sizin algınızı ve potansiyel gücünüzü olumlu ya da olumsuz etkiler. İş görüşmelerinde kullanacağınız toplantı odası şirketinizin algısını yükseltir ya da düşürür. Çalışanlarınız en önemli kararları bu odalarda alır, onların ufkunu açacak toplantı odaları işinize değer katacaktır. Çalışanların sıkıldığı sıradan ofis ortamı görüntüsü veren toplantı odaları tasarımından kaçının. Ofis ortamı dışında toplantı yapmak ve müşterilerinizi özel bir atmosfere davet etmek ancak toplantı odaları aracılığı ile olur.

Toplantı odalarında ikram kolaylığı önemlidir
Bir toplantı yapıyorsunuz en kötü ihtimalle insanların su, çay ve kahve gibi gereksinimlerini karışılacak bir ikramda bulunmanız gereklidir. Toplantı odası tasarlanırken toplantı odanızda ikram olup olmayacağı konusunda tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz.

Toplantı odalarınız maliyetlerinizi düşürür

Toplantı salonları, toplantı odaları şirketinizin maliyetlerini düşürür. Çünkü dışarıda toplantı yapmaya kalktığınızda birçok vasat otelin toplantı salonlarının dahi dolu olduğunu ya da bütçenize ağır yükler getireceğini düşünmelisiniz. Bu nedenle mümkünse en iyi şekilde bir toplantı odası veya toplantı salonu tasarlatmanızı önemsiyoruz.

Bora ÇAKILKAYA
dESIGNER
http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar