DUVARLARIN DİLİ OLSA DA KONUŞSA

HERŞEY DAHA İYİ BİR SALON İÇİN 🙂

Duvarların dili olsa da konuşsa, oturma odalarında saklı binlerce hatırayı fısıldardı. Yaşamımızın, özellikle evde geçirdiğimiz zamanların, en önemli paylaşım alanları oturma odalarıdır. Klasik oturma odalarının ise kendine has bütünlüklü ve kalıplaşmış kuralları mevcuttur. Elbette her kural sıkıcı bir ambiyansı beraberinde getirmek zorunda değildir. Her alanda olduğu gibi oturma odalarında da hayaller ve dekorasyon becerisi ile renkli rüyalar yaratılabilir.
Her şeyden önce klasik mobilya grupları geleneksel oturma odaları için en ideal ve standart çözüm olmuştur. Fakat eğer siz daha büyülü ve çarpıcı bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, o alanı profesyonel ellere teslim etmenizde büyük fayda var. Zira ahenkli bir etki yakalamak için sadık kalınması gereken kuralar zinciri uzman bir dokunuşla anlam kazanabilir. Klasik ev mobilyası modellerinde palet renklerine ve kumaş skalasına sadık kalınır. Konfor ise en önemli etkenlerden biridir. Bütün bu elementlerin sihirli birleşimi zamanın ve mekanın ötesinde kalacak kadar kreatif sonuçlar yaratır.
Hayatınızın değerli bir parçasını doldurduğunuz alanlarda yaratılan konfor, ortamdan alınan keyfi ikiye katlar. Klasik oturma odalarında rahat bir kanepe, büyük bir orta sehpa, iki adet tekli koltuk, sehpalar ve abajur aydınlatmalar puzzle parçaları gibi birbirlerini tamamlar. Fakat bu formatta dikkat edilmesi gereken asıl nokta, mekanın m2 ölçüleri ve tavan yüksekliğine bağlı olarak koltuk yüksekliklerinin değişecek olmasıdır.
Aydınlatmalar, tablolar, konsollar, kanepeler ve diğer bütün parçalar geniş bir kompozisyonun tamamlayıcısı olarak işlev sağlar. Asıl püf noktası bu ürünleri nasıl giydirdiğimiz ve nasıl aydınlattığımız olacaktır. Örneğin küçük oturma odalarında ayna kullanmak şık bir fikirdir. Çünkü klasik mobilyalar genel olarak modern ya da minimalist mobilyalara göre daha fazla hacimli oldukları için yer kaplarlar. Aynalar ise bu etkileri hafifletir ve oturma odasına derinlik sağlar. Bu tip büyülü sırları bilmek, hem şık hem de günün yorgunluğunu atmaya elverişli konforlu bir mekanın kapısını açacaktır…
Bora ÇAKILKAYA
dESIGNER
http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar