MEKAN TASARIMINDA FARKLI ZAMANLARI KARIŞTIRMAK!!!

BİRAZ RETRO BİRAZ HER ŞEYDEN
Dünya her geçen gün renk yelpazesini genişletirken, vakit geçirdiğimiz mekanlarda bundan geri kalmamakta kararlı. Zira müşterilerini memnun etmek adına dekorasyonunda ilginç tasarımlara yönelen mekan sahiplerinin sayısı giderek ve hızla artıyor. Biraz retro biraz her şeyden mekanlar da tam olarak bu noktada devreye giriyor ve tıkanan ruhların adeta önünü açıyor.
49fb3f53aeba4cde4b0343ae0b50098f
Biraz retro biraz her şeyden mekanlar, müşterilerine keyifli bir görünüm sunmanın yanı sıra huzurlu bir ortam da vadediyor. Zira renkli ortamın güncelliğine kapılırken, eskinin nostaljik dokusuna da temas etmiş olunuyor. Bu tip mekanların dekorasyonunda trenlerdeki koltuk disiplini, eskitilmiş masif ağaçtan masa ve sehpalar ve endüstriyel bar bankoları göze çarpıyor. Duvarlarda ve mobilyaların yüzeylerinde ise 1970/80 çizgileri taşıyan görsellere rastlamak insanın ruhunda çocuksu bir cıvıltı yaratıyor.
İşin özünde bu tür mekanların yaratıcısı olan tasarımcıların en büyük gayesi basit fakat olabildiğince şık mekanlar yaratabilmek. Ham malzemeler kullanılarak duygunun baskın geldiği ortamlar oluşturabilmek planlanıyor. Alışılmışın sıradanlığından kurtulmak ve yeni maceralara yelken açmak isteyenler için biraz retro biraz her şeyden mekanlar biçilmiş kaftan. Zira bu mekanlarda günün yorgunluğunu atmak da mümkün, arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek de. Hâl böyle olunca mekanların ruhu müşterilerin hayatlarında sevimli izler bırakıyor. Her mekan ayrı bir tat, her mekan ayrı bir doku…

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar