HOTEL

OTEL ODALARI 
Yorucu bir iş yılının ardından herkesin tek hayali konforlu bir tatile çıkabilmektir. Bu anlamda oteller size doğru keyfi ve huzuru yaşatacak özel mekanlardır. Otel odalarının müşterilerinin ev konforunu aratmayacak düzeyde titizlikle hazırlanması gerekir. Geçici hizmet alanları, en az kalıcı yaşam alanları kadar etkili bir sistemle düzenlenmelidir.
Otellerde havuz, spor salonu, spa, Türk hamamı, cafe, bar ve mağazalar gibi geniş bir yelpazede sunulan hizmet biçimleri vardır. Kişilerin keyifli zaman geçirebilmesi adına her şey şık ve en önemlisi de temiz olarak hazırlanmalıdır. Otel odaları minimum 12 m2’den başlar ve maksimum genişliği sınırsız m2’lere kadar çıkabilir. Otel odalarının genişliği sosyal alanların kalitesinin artmasını ve otelin derecelendirildiği yıldız sayısının çoğalmasını da beraberinde getirir.
Bir otelin kaç yıldızlı olduğu, müşteri profilinin belirlenmesinde ve fiyat avantajlarının düzenlenmesinde etkin rol oynar. Yıldız sayısını artırmak ise otel içerisindeki kaliteye, hizmetlere ve en önemlisi de otelin tasarımına bağlıdır. Müşteriler ilk bakışta otelin dış cephesiyle davet edilirler. Cephenin etkileyici bir görünüme sahip olması, resepsiyon ve lobinin estetik bir hava yansıtması müşterinin hazzını artıracaktır.
Dış cephe ve otel girişi alanlarına yapılan yatırımlar odaların da algısını güçlendirir. Otel odalarında en çok dikkat edilen bölüm banyolardır. Banyolar lüks görünmese bile hijyenik ve düzenli olmalıdır. Oda ve içindeki banyonun genel bir ahenk içinde olması önemlidir. Perdeler mobilyalarla, zemin rengi duvarlarla uyumlu olmalıdır. Aynı şekilde aydınlatmanın mekanda yaratacağı atmosfer de ciddiyetle göz önünde bulundurulmalıdır.
Herkes unutulmaz hatıralar biriktireceği bir tatil deneyiminin hayalini kurar. Profesyonel kişilerce tasarlanan oteller, günün sonunda müşteri puanları ve yeni müşteri fırsatlarıyla kazanç olarak geri dönecektir. Otellerin tatil temasına uygun çizgiyi yansıtması, işletmelerin geleceği için en değerli şeydir.

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar