Country Evlerin Ruhu var.

“Son 2 Senedir Country ev dekorasyonu için oldukca yoğun talepler alıyorum ve konu hakkında biraz açıklamam şart oldu.”

Evlerimiz hayallerimizi gerçeğin kucağına usulca bıraktığımız mekanlardır. Dilediğimiz gibi dekore ederiz, değişiklikler yaparız ya da var olan kısımlarda düzenlemelere gideriz. Son dönemlerin trendi haline gelen yeni bir tür daha var: Country evler… Peki country evlerin misyonu nedir ve hangi zevklere hitap etmektedir?
Country evlerin çıkış noktası villa ya da çiftlik evlerinden başlar. Bu stil doğanın ve pastel renklerin kucaklaşmasıyla oluşan huzurlu bir tema yansıtır. İnsanlar doğanın sıcaklığını şehir hayatıyla da buluşturma fikrini giderek hızlandırmaktadırlar. Country evler bu anlamda doğan ihtiyacı önemli ölçüde karşılamaya aday. Prensipleri aynı kalmak koşuluyla bir tutam vintage esintisi karıştırdığımız zaman country stili şehir hayatında çok güzel sonuçlar kazandırmıştır.
Country evlerin temasında huzur, sıcaklık ve konfor hakimdir. Renkler pastel ya da toprak tonlarından oluşur ve eşyalarda yumuşak detayların bulunmasına özen gösterilir. Sıcak ve samimi bir ortam arayanların beklentisini karşılayacak bir yöntemdir. Bu stilin içine doğanın natürel parçaları karışır ve doğadaki renkler ahenkle eve yerleştirilir. Amaç evleri daha şık, basit ama konforlu, pastel ama rengarenk bir yaşam alanına çevirmektir.
Şehir yaşamı hem bedenimizi hem de ruhumuzu önemli ölçüde yorar. Yine de şehrin akışındaki tutkudan vazgeçemeyiz. Böylesi durumlarda evlerimiz güvenli limanımız olur. Country tarzı evler, doğanın sadeliğinin şehrin enerjisiyle buluşmasıdır. Çiçek desenli parçalar, eskitme mobilyalar ve pastel renkler kullanılır. Metal ve koyu renkler gibi dinamikleri kırıcı etkilerden ise kaçınılır.
Klasik mobilyalar canlı renklerle ve eskitme boyama teknikleri ile yeniden hayat bulur. Masif ağacın kullanım alanı genişler ve natürel kumaşlara daha çok yer verilir. Country evler şehrin karmaşasından uzanıp huzurlu bir alana yelken açmak için en ideal dekorasyon stilidir. Emekliliğinize ve sahil kasabasındaki hayallerinize henüz zaman varsa country tarzı evler tam da size göre…

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar