MEDİTASYON GİBİ

SEMAZEN

Ülkemiz birbirinden farklı kültürler ve felsefi öğretilerle çok renkli bir mozaik gibidir. Bu mozaikte bir parça olmak elbette ki şahane. Mevlevilik asırlardır yarattığı ilim ışığı ve manevi huzurla ilgi çeken öğretilerden biri olmuştur. Öyle ki mevlevilerin giydiği şapka, hırka ve dönüş biçimleri bile ölümün farklı etkenlerini temsil etmektedir.
Semazen adını taşıyan bu oturma ürünü de, mevlevilik öğretisinin ışığında tasarlandı. Masif ağaç üzerine boyalı oturma bölümünün tasarlanmasıyla ürün, eşsiz bir görselliğe kavuştu. Küçük bir tabure gibi görünen semazen ürünü, farklı yaşam alanlarında sevilerek kullanılabilir. Çocuğunuzun odasında küçük bir tabure, salonunuzda ise farklı ve şık bir parça olarak yerini alabilir.
Oturma alanının rahatlığı ve tasarlanmış özel detayları sayesinde semazen, sıradan bir ev eşyası olmaktan çıkıp iş yerleri ya da ofislerde de rahatlıkla boy gösterebilir. Semazenlerin dönüşü ve eteklerinin uçuşmasının yarattığı görüntüden ilham alınarak gerçeğe dönüştürülen ürün, manevi boyutun gerçek dünyaya akışını temsil ediyor.
Bir öyküsü olan ve ruh taşıyan böylesi ürünlerle mekanlarınızı canlandırabilirsiniz. Böylece yaşadığınız her yer özel olacak ve gerçeklikle maneviyat harmanlanacak. Bu deneyimi yaşamak semazen ürünüyle mümkün. Öyleyse artık oturun da, hikayeniz başlasın…

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

semazen tabure

Uçuşan etekler

Reklamlar