KONTEYNER İLE GELİŞEN EV & OFİSLER

konteyner (2) konteyner (3) konteyner (4)KONTEYNER EVLER VE OFİSLER
Günlük rutinin telaşına kapılırken çalışma hayatımızı değiştirmek için çok az fırsat geçiyor elimize. Çalışma ortamlarımız ise dengesi ve sistemi bozulamayacak kadar önemli alanlardan oluşuyor. İşimizi değiştirsek bile mekanlar baki, düzenler sistematik kalıyor. Fakat artık durum birazcık değişti. Çünkü hayatlarımıza konteyner ofisler girdi.
Konteyner ofisler arabanızla giderken yollarda görebileceğiniz türden minimal ve düzenli yapılardan oluşuyor. Çok ilginç ve estetik tasarımlara zemin olan bu fikir, çalışma yaşamına da apayrı bir boyut katıyor. Konteyner yapılar kimi aman ev kimi zaman ise ofis amaçlı kullanılabilirken, bazen sergi amaçlı da tercih edilebiliyorlar. Ayrıca taşınabilir olan bu yapılar üzerlerinde yapılacak birkaç temel değişiklik ile kolaylıkla farklı bir bölgeye nakliye edilebilirler. Büyüklüklerine ve ihtiyaca göre ev ya da ofis formunda kullanılabilirler.
Konteyner ofisler teknolojinin gelişmesiyle artık birçok mekanizmayı bünyelerinde barındırabiliyorlar. Kendi elektriğini üreten, suyunu arıtan çevreci yapılar olarak karşımıza çıkabiliyorlar. Bu sistemin kolaylıkları ise saymakla bitmiyor. Konteyner yaşamı sayesinde minimum alanda yaşam kişilerde konsantrasyonu ve motivasyonu artırıyor. Minimum bütçeyle taşınabilir bir yapıya sahip olunabiliyor. Taşınabilirlik durumu ise bölgeden bağımsız olarak farklı yaşamları deneme arzusunu alevlendiriyor. Bunun gibi pek çok özelliğini ve avantajını saymak mümkün olsa da, belki de en önemli kullanım alanı deprem sonrası yaşam alanları olarak gösterilebilir.
Deprem sonrası yaşamın zorluklarına dayanıklı konteyner yapılar çok daha faydalı ve içeriği zengin hale getirilebilir. Bu sayede çok daha değerli ve yaşama dönük yapılar olarak da topluma kazandırılabilir. Ancak şimdilerde yalnızca minimum alanda yaşama konsantre olunmasını hedefleyen deprem konteynerleri mevcuttur. Konteyner yaşam arzusunda olan bireyler ise dekorasyonunu profesyonel ellere teslim ederek dar alanlarda geniş bir yaşam olanağı sağlama imkanı bulacaktır.

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

Reklamlar