FENG SHUİ VE İÇMİMARİ DENGESİ

Konu üzerinde birsüredir çalışıyorum ve belli birikimler ve denemeler yaptım sonuçlar gayet iyi. Aslına bakarsanız çok konsantre ve öz şeyler,hayata ve mekanlara yansıtılması birçok şeyi kolaylaştırıyor.

Buyrun sizlere hafif dozda Feng Shui ile mekan buluuşması :))

feng shui ve dekorasyon

feng shui ve tasarım

FENG SHUI VE EV DEKORASYONU
Feng Shui öğretisini hayatınızın bir yerinde yahut döneminde mutlaka duymuşsunuzdur. Kısaca bahsetmek gerekirse Feng Shui, insanın ve doğanın varoluş özelliklerine uygun yaşam alanlarının düzenlenmesidir. Bu öğretiye uygun biçimde yapacağınız dekoratif değişiklikler, evinizde bolluk ve huzur ortamı sağlayacaktır.
Mekanların atmosferi insanların ruh halini önemli ölçüde etkiler. Kim huzuru yakalayamadığı bir yerde anılar oluşturmak ister ki? Feng Shui’ye göre pozitif enerjiyi artırıp negatif enerjiyi ortamdan süzmek esastır. Bu anlamda dekorasyon objelerinin yerleri değiştirilir, renklerinde ve desenlerinde düzenleme yapılır. Ev sahiplerinin dekorasyon anlayışına bağlı kalınarak daha yaşanılır ve sağlıklı alanlar elde edilir.
Feng Shui ile düzenlenmiş bir ortamda insanlar daha çalışkan ve üretken olurlar, üstelik olumlu etki yüzlerine yansır. Feng Shui tavrıyla dekore edilmiş bir otelde konaklamak çok daha dinlendirici olurken, mağazalar ise müşteriler için daha çekici ve cazip görünür. Aynı şekilde bu öğretiye uygun dizayn edilmiş bir restoranda yemek çok daha lezzetlidir ve gelen müşteriler memnuniyetlerinin etkisiyle yeniden kapınızı çalarlar.

feng shui ve dekor

feng shui ve tasarım

Feng Shui bir inanç sistemi olmadığı için dekorasyonunuzu kendi ruhunuza göre şekillendirebilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki yıldızlar davranışlarınızda etkilidir. Çok vakit harcadığınız salonunuzda hastalık yıldızları varsa, temanız da pozitif düşünce değil hastalık ve depresyon olacaktır. Evde nerelerde vakit geçirmekten hoşlandığınızı düşünmelisiniz. Yine aynı şekilde misafirlerinizin genellikle evinizin neresinde bulunmaktan hoşlandığını anımsamalısınız. Bu, sizin için yol gösterici olacaktır.
Bu öğreti estetik ve dekorasyonu harmanlayan bir iç mimarlık stilidir. Feng Shui ne zaman kaybıdır ne de estetik yoksunluğudur. Aksine yaşadığımız alanları güzelleştirmeye ve objeleri doğru yerleştirerek olumsuz etkileri kırmaya yarar. Yaşadığımız mekanlar hayatımızda sandığımızdan çok daha fazla rol oynamaktadır. Kalbimizde saf bir biçimde inandığımız şeyler hem mekanlarımızı hem de iç dünyamızı renklendirebilir. Öyleyse neden hemen başlamayalım?

Bora ÇAKILKAYA

bora@p-arch.com

http://www.boracakilkaya.com

Reklamlar