Banyoların ayrılmaz parçası LAVABO

Lavabo diyip geçmeyin hergün vakit ayırdığınız vazgeçilmezimiz.
Banyolar evlerimizin, lavabolar ise banyolarımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Sabahları yüzümüzü yıkamak için lavaboya yöneldiğimizde, yüzümüzdeki ifade aynayla, ellerimiz ise lavaboya akıp giden serin sularla buluşur. Bazen heyecanlı genç bir annenin bulantılarla başına koştuğu bir yer olur, bazense sadece ayılmak için avuçlarımızın sığınağı haline gelir.

Her ne şekilde kullanılırsa kullanılsın lavaboların evlerimizdeki gerekliliği kesin ve net. Geçtiğimiz yıllar içinde dünya gerçekten çok değişti. E lavabolar durur mu? Pek tabii onlar da değişti. Lavabo modelleri banyolarda öncelikle hijyen olmak üzere dekoratif açıdan da son derece önem kazanan yapılar halini almaya başladı. Zira lavabolar temelde aynı işlevi görür ancak lavabo taktırırken önemli olan kullanıcının zevkine uyan modellerdir. Bunda lavabonun banyodaki konumu da önemlidir.
Geçmişte lavaboların yapısı günümüze kıyasla daha klasik tasarımlara sahipti. Geniş bakır bir çanağı andıran lavaboların yanı sıra metal ayaklı ince ve minimal lavabolar süslüyordu evlerimizi. Kimi evlerde ise mermerden yapılmış, dik ve dar lavabolar göze çarpıyordu.
Günümüzde ise çanak, kompakt, kolon ayaklı, yarım ayaklı ve etajerli olarak tanımlayabileceğimiz çok sayıda seçenek mevcut. Bunlara alternatif olarak çok şık tasarımlar da göze çarpmakta… Öyle ki düz bir cam şeklinde ya da içinde bir akvaryum barındıran lavabolar bulmak da mümkün, yuvarlak seramik bir kase şeklinde veya farklı ölçülerde asimetrik lavabolar bulmak da… Yeni nesil dekorasyon fikirleri, ebeveyn banyolarını doğurdu. Artık ebeveynlerin zaman kazanması adına tek banyo içerisinde iki lavabo mevcut. Kısacası lavaboların hepsi aynı amaca hizmet etse de, tasarımları fazlasıyla ilgi görmeye başladı. Her yaştan kişiye hitap eden modeller sınırsız bir seçim yelpazesi sunuyor. Geriye de hayallerinizle zevklerinizi birleştirerek şık bir banyo dekore etmek kalıyor…

Reklamlar