Konut Tasarımı ve Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Konut Tasarımı ve Doğru Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Her konut projesi   10 mağaza = 5 ofis = 4 restaurant projesine eşdeğerdir. Burdan ne anlam çıkarıyorsunuz bilmiyorum ama bu işin  zor ve hassas olduğunu   söylemeye  çalışıyorum.
Her geçen gün müşterilerin dekorasyon ve malzeme  bilgileri artmakta ve bununla birlikde kalite beklentileride estetikleri ile orantılı gelişmekte, zor beğenen ve tutkulu bir kesimle karşı karşıyayız.
Söylediklerimde negatif bişey algılamanızı istemem , bilinçsiz olmalarındansa bilinçli ve istediğini bilinlerle çalışmak daha kolay.
Rölöve almak bence en önemli husus ve hata kabul etmez, tüm projelere altlık oluşturması sebebiyle önce emeğe,  sonra fikre ucu dokunmakta. Daha ileri giderse maliyetleri bile  şaşırtabilir.
Düzgün bir  rölöve üzerinde  güvenle  çalışmak çok önemli, Brief almak , notlamak ve notlar üzerinden nakış işler gibi projeye yansıtmak birinci  vazifemiz.Fonksiyonların oturduğu alanda  başlar “ER Meydanı” gelsin tasarımlar. “Tasarım yapmak sadece çizmek  değildir, çizerken nasıl üreteceğinizi bilmektir. “
Her çizgi sorgulanmalı ve 5n -1k soruları ile tartılmalı “TASARIMIN cevapları varsa aklın yolu bir, herkesin gönlüne  girecek ama az ama çok.
Tabi işin birde  Show kısmı var, dolu bir mimar veya tasarımcı projesini anlatırken sürükler,sürüklendikce sizi yukarıya çeker, yukarısı aslında başarı merdiveni gibi, burada sistem konuşur ,yetenek konuşur,bilgi konuşur tesadüfler yoktur.
Bora ÇAKILKAYA
designer
Konut tasarımı nasıl yapılır

dekorasyon nasıl yapılır

http://p-arch.blogspot.com/

Reklamlar