İyi Proje Ofisi nasıl olunur?

proje ekibi @p-arch.com

proje ekibi & p-arch.com

Türkiyede proje  ofisi  olmak zordur, Ülkemizde psikolojiler  sürekli değiştiği için yaptığınız işi sağlıklı yapmakda zorlaşıyor.

Ülkemizde Proje ve bu projeleri uygun standartlarda hazırlamak belli  tecrübeler gerektirir. Tecrübe dediğimiz kısım ise projenin yapılabilirliği, projenin uygulama dilinde  anlatılmasıdır, projecinin saha tecrübesi masa başında detay aktarmasında  büyük yardımı olacaktır.

P-ARCH firması Konut projelerinde , mağaza ve cafe projelerinde proje dilini piyasada eniyi  aktaran ofislerden biridir. Uluslararası proje  deneyimi ve Yabancı ortaklı projlere  verdiği  desteklerle kendini ispatlamış bir  firmadır.

Konut projelerinde akıllı bina projeleri üretme ve küçük alanlarda maximum konut çözümleri  sunmakta oldukça başarılı bir ekip . Son dönemlerde Kentsel Dönüşüm Piyasası hızlı bir  gelişme  göstermekte ,bu gelişme sürecinde iyi firmalarla çalışmak çok önemlidir. Proje alanını doğru  analiz eden ,sorgulayan  bunları net anlatan firmalar başarılı olmakta. Doğru ekibi  seçmek, proje  sahibine hem para hemde  zaman kazandırır, sihirli formül budur.

Günümüz projeleri 3boyut sunum, maket, avan proje  olarak İlk  serüveni başlar, Onayların akabinde uygulama projeleri ve Belediye  projeleri  hazırlanması gerekmekte.

Proje işi  bunları teslim etmekle  bitmez , herzaman  duruma  göre  detay çizimleri geliştirmek gerekecektir. Malzeme uymu ve  onayları,şantiye  uygunluk kontroller gerekmektedir.  Proje  ekibi  Mekanik ,Elektrik ve Statik grupla belli  periyotlarda toplantılar  yapılmalı.

Bütün saydığım  detaylar  ve yorumlar  ışığında İlk adım çok önemlidir.

Bora ÇAKILKAYA

dESIGNER

P-arch

Reklamlar