banyocuklar son 20 yılda değer kazandı

banyoların ev ,restaurant,ofis ve hotel dekorasyonundaki  gelişmesi

banyoların ev ,restaurant,ofis ve hotel dekorasyonundaki gelişmesi

BANYOCUKLAR,

Çok eskilerde evin üvey evladı  olarak  görülen banyolar uzun zamanlar dar alanlarda fonksiyon verirken günümüzde evin konfor katsayısını  belirleyen mekan olmuştur.Günümüzde  banyolar evin bir köşesi olmaktan çok evin keyif köşesi olmuştur. Banyolarda aromaterapi ve vücut bakımı gibi yeni vücut bakım ürünleri açısından da  önem kazanmıştır.Öyleki vücut bakım sektörü yeni banyo kültürüne yön bile  vermekte. Bir çok araştırma  sonunda , insanlar  banyoda standart  fonksiyonların yanında ilave  fonksiyonlarıda  banyoda  görmekten memnun olduklarını ifade  etmekte. Banyolar , güzel ışık alan , büyük  pencereli ve  tercihende  manzaralı olması ideal  konfordur. Hayaller  bitmez, güzel  banyolar  kesinlikle  hayal gücü ile  daha da fazla  gelişecek.

Banyolar , ev banyosu, hotel banyosu, işyeri banyosu,restaurant wc, ofis wc … gibi  çeşitlenmiştir. Günümüzde  bu alanlarda oluştutulacak konforlar misafirlerin veya çalışanların memnuniyet katsayısını  artırdığı bilinmekte.

Bu doğrultuda yapılan genel tasarımlarda  wc’lere daha fazla para ve zaman harcanmaktadır,kimi  alışveriş merkezinde  ev konforunda bile  göremediğimiz detaylar  mevcut.

Banyolarda  kullanılan  yardımcı  elemanlarında  kullanımda  önemli yeri  bulunmaktadır, lavabo,klozet ve duş sistemlerinde yenilikler her geçen gün gelişmekte. Jakuzi sistemleri ve  duş sistemlerinde  masaj jetleri ve farklı yıkama seviyeleri ile müzik-  tv özellikleri banyo esnasında canınızın sıkılmamasını  sağlar. Klozetlerde  sıcak su kullanılması ve  kapak tezmizlik teknolojileri ve yan aksesuarları, lavaboda  su ve arıtma  sisitemlerindeki çevreci  duyarlılık evin geneline  göre  çok duyarlı  kalmıştır.

Reklamlar