Mimara Sor Uygulamasına büyük ilgi

Mimara Sor uygulaması ev-ofis-mağaza ve restaurantlarınız için yeni fikirler sunuyor.

Mimara Sor uygulaması ev-ofis-mağaza ve restaurantlarınız için yeni fikirler sunuyor.

Türkiye’de evlere, ofislere, mağazalara, kısaca tüm mekanlara ulaşıp, mimari fikir ve destek vermek için bir iPhone uygulaması geliştirildi. İsmi: “Mimara Sor”. Bu uygulama ile mekanlarınızdaki sorunlara gerçek iç mimarlar tarafından 48 saat içerisinde çözümler/cevaplar almanız mümkün.

Dünya’da mimari alanda yarattığı inovasyon ile bir ilk olan uygulama, ücretsiz olarak App Store‘dan indirilebiliyor. Profesyonel bir yardım almak istediğiniz mekan fotoğraflarınızı ekleyip, talebinizi uygulamanın içerisinde yazmanızla birlikte gerçek iç mimarlardan detaylı çözüm önerileri ve taslak çizimler e-mail adresinize gönderiliyor.

Şu anda Türkiye’de test edilmekte olan uygulama pek yakında tüm dünyaya hizmet sunmaya başlayacak.

Mimara Sor” uygulaması nasıl oluştu?

Mimara Sor uygulamasının fikir babası olan P-ARCH firmasının kurucu ortağı olan İç Mimar Bora Çakılkaya şöyle söyledi: “Profesyonel mimari çalışmalarımızı yaparken yakın eş/dost/çevreden gelen yardım taleplerini hiçbir zaman geri çevirmiyoruz ve yarı amatör bir şekilde bile olsa samimice bunlara cevaplar veriyoruz. İnsanların mekanları için profesyonel görüş almaları genelde zordur ve gerçek bir iç mimara ulaşılmak genelde kuvvetli bir bütçe algısına bağlıdır.

Ufak bir fikir için dahi olsa profesyonel mimarlar ve tasarımcıların kapısını çalmak günümüzde pek kolay değil. İşte biz tam da bu noktada bir çözüm olmak ve bu duvarları yıkmak istedik. Belirlediğimiz formatta taleplere yöne vererek, gelen sorulara cevap veriyoruz. Bu da süreci daha efektif kılıyor.”

Geliştirilmesi 3 ay süren “Mimara Sor” uygulaması Nisan ayında Apple App Store’da yerini aldı. Nisan ayında yayına giren Mimara Sor’u iPhonelarınıza ücretsiz olarak indirebiliyor, soracağınız her soru için bir kontür (8,99 TL) alarak profesyonel mimarlardan çözümler ediniyorsunuz.

 

Reklamlar