Ev Dekorasyonu ve Feng shui yatak odası

Dekorasyon ve Feng Shui yatak odası

dekorasyon

Feng Shui Yatak Odası

Yatak odası renk seçiminde sade fakat sıcak tarzda renk seçimi yatak odası atmosferini ve yatak odası dekorasyonu konusunu etkileyecektir.

Japonların kullandığı ve bizde rahle olarak adlandırılabilecek olan baş dinlendirme için tahta zeminler bulundurun,  Feng Shui huzuruna erişmenizi sağlar. Yatak odanızda huzur yüklü pozitif ve fresh resim ve tablolar kullanın ve Feng Shui Yatak Odası esaslarına göre yatak odasına ayna asmamanız yararınıza olacaktır.

Yatak odasında uyku şeklimiz ayaklarımız kapıya doğru olmamalı ve kullandığımız yorganlar geometrik şekiller içermemelidir. Geometrik şekiller odadaki negatif enerjiyi daha çok yayacaktır ve böylece uyku sırasında rahatsız olabiliriz.

Yatak odasında yatağımızın bulunduğu alan üzerinde kiriş ayrılığı temsil ettiği için bulunmamalı ve diğer alanlarda da buna  dikkat edilmelidir. Ayrılığı ve negatif enerjiyi temsil eden bu alanlar çeşitli seperatörler veya kaplamalarla   kamufle edilmelidir. Evli olan çiftler için Feng Shui Yatak Odası esaslarına göre tek kişilik yatakların yan yana getirilerek kullanılması uygun değildir, ayrılığı sembolize eden bu davranış çiftlerde huzursuzluğa sebep olur, Lütfen yatak seçimi önemlidir.

Yatak odasında Feng Shui Chi esaslarına göre negatif enerjiyi artıran elektronik cihazlar bulundurulmamalıdır ve bunun yanında su içeren ögelere de yer verilmemelidir. Özellikle belirtmek gerekirse yatak odanızda akvaryum bulundurmayın.

 

Bora ÇAKILKAYA /dESIGNER

P-ARCH

Reklamlar