Ev Dekorasyonun’da Dikkat Edilmesi Gereken 20 Madde.

EV DEKORE ETMENİN SIRLARI?

Salon

Yemek salonu

Çocuk odası

Mutfak

Banyo

 

SALON

Salon  dekorasyonunuzda şıklığı  yakalamak için çeşitli makyajlama teknikleri kullanabilirsiniz.

1-Örneğin bunların başında  Salonda büyük ayna denemeleri yapabilirsiniz, Çerçeveli ve tam duvar kaplamalı ayna denemeleri tercih edilebilir. Kullanılacak  duvarın iyi  seçilmesi ve  değer katabilecek bir  yüzey olması önemlidir.Ayna Işıkla beraber ihtişamlı ve zengin dekorasyon değeri oluşturur.

2-Salonda mekan kullanımını iyi değerlendirmek gereklidir,Kanepe koltuk sehpa haricinde  dresuar komidin ve çeşitli  fonksiyonlarda  duvarlar ile değerlendireblirsiniz. Fazla  mobilyadan hoşlanmıyorsanızda salonda gizli alanlar oluşturup aksesuarlarınızı göz önünden uzak tutabilirsiniz.

3-Günümüzde  ev modası klasik ve modernin bir arada iyi değerlendirilmesi ile farklı yorumlar  çıkartabilirsiniz, Geçen senenin  modası ise  RETRO adı ile bildiğimiz 70’ler ve  80’ler mobilyalarını  kullanarak zengin dekorasyonlar çıkabilir. Bunların hepsi önceden planlanmalı ve renk ,kumaş ve cila değerleri tartılmalalıdır.

4-Salon duvarlarında  koyu renk kullanarak odak noktası çıkabilir ve kullanacağınız aynayıda bu renklerin önünde  değerlendirmekde iyi sonuç verecektir. Ayna seçimi detaylandıracaksak asitli  özellikde ayna iyi sonuç verebilir.

5-Perde ve  döşeme kumaş  seçiminde ise  dikkatli ve hassas olmak  gerekecektir,Duvar kağıdı kullanmak ise  özellikli  duvarlara  daha  fazla  değer katacaktır.Perdelerde düz ve parıltılı kumaşlar  tercih  edilirse aydınlatmaya ve  dekorasyona katkı  sağlayacaktır.

Bora ÇAKILKAYA

designer

www.p-arch.com

Reklamlar